play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Mikołów: 30 laptopów trafi do potrzebujących uczniów

today15 kwietnia 2020

Background

Mikołów: 30 laptopów trafi do potrzebujących uczniów. Komputery do zdalnej nauki dla uczniów zamierza kupić Powiat Mikołowski. Sprzęt komputerowy niezbędny do zdalnej nauki otrzymają najbardziej potrzebujący uczniowie ze szkół powiatu mikołowskiego. Około 30 laptopów do nauki w domu trafi w sumie do siedmiu szkół. Na ich zakup powiat uzyskał prawie 100 tys. złotych z projektu „Zdalna szkoła”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

30 laptopów trafi do najbardziej potrzebujących uczniów siedmiu mikołowskich szkół. „Obecnie przygotowujemy się do zakupu tego sprzętu, przewidujemy iż będzie to około 30 laptopów, które zostaną przekazane dyrektorom szkół prowadzonych przez powiat mikołowski. Urządzenia, które są niezbędne do realizacji przez ucznia lub nauczyciela zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość i będą rozdysponowywane zgodnie z potrzebami danej szkoły. Trafią do ucznia czy też nauczyciela, który nie ma dostępu do takiego urządzenia. Laptopy pozostaną w dyspozycji szkół również po ustaniu epidemii”– wyjaśnia Iwona Smorz,  naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Od 1 kwietnia samorządy w całym kraju mogą wnioskować do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o środki potrzebne na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów. Do tej pory pozytywnie zweryfikowanych zostało ponad 420 wniosków.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content