play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Mikołów: Będzie remont kładki nad DK81

today27 listopada 2020

Background

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyremontuje kładkę dla pieszych nad DK81 w Mikołowie. Zgodnie z podpisaną umową remont potrwa dziesięć miesięcy.

Prace będą kosztowały ponad pół miliona złotych. Remontowany obiekt powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Całkowita długość kładki łącznie z konstrukcją schodów wynosi 77,6 m. Jest to obiekt dwuprzęsłowy, o długości każdego z przęseł po 12 m. Szerokość całkowita kładki wynosi 3,4 m.

Remont polegał będzie na usunięciu zniszczonego betonu i wypełnieniu ubytków zaprawami naprawczymi. Wymienione zostaną balustrady i oświetlenie obiektu. Przewidziano rozbiórkę schodowych wraz z ich odtworzeniem. Na wyremontowanych płycie pomostowej i schodach wykonana zostanie nowa nawierzchnia.

Ruch pieszych odbywał się będzie z wykorzystaniem przejścia dla pieszych zlokalizowanego na pobliskim skrzyżowaniu DK81 z ul. Kościuszki. Na czas trwania remontu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, w postaci m.in. wyłączenia pasów ruchów na każdej z jezdni oraz ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Foto i źródło: GDDKiA

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content