play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mikołów: Bezpłatne maseczki dla maturzystów

today4 czerwca 2020

Background

Mikołów: Bezpłatne maseczki dla maturzystów.  Tegoroczni maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Z tego powodu Powiat Mikołowski wyposażył absolwentów szkół średnich w maseczki ochronne. Ponad 500 sztuk trafi do zdających od poniedziałku egzamin dojrzałości.  Otrzymają je również nauczyciele zasiadający w komisjach egzaminacyjnych.  Środki ochrony osobistej trafiły do szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski. 

Bezpłatne maseczki dla maturzystów to jeden z elementów przygotowań do tegorocznego egzaminu dojrzałości. To na barkach dyrektorów szkół spoczął obowiązek przygotowania tegorocznych matur z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, wymuszonych epidemią koronawirusa. Wdrożone muszą zostać rozwiązania, które nie tylko pozwolą na zachowanie dystansu społecznego w salach egzaminacyjnych, ale też będą zapobiegać gromadzeniu się uczniów przed szkołami i salami.

Powiat Mikołowski  przekazał szkołom także niezbędne środki do dezynfekcji- w sumie 45 litrów płynu do dezynfekcji. Szkoły muszą również zabezpieczyć pomieszczenie na izolatorium – do którego może trafić uczeń, jeśli w trakcie egzaminu poczułby się gorzej. Maturzyści natomiast po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej, w myśl nowych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń, nie mają obowiązku zakrywania ust i nosa. Muszą jednak ponownie założyć maseczkę jeżeli: podchodzi do nich członek komisji, maturzysta wychodzi do toalety, skończył egzamin i opuszcza salę.

źródło i fot. Zespół ds. Mediów i Informacji /Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content