play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Mikołów: Już za tydzień rusza głosowanie w budżecie obywatelskim. Sprawdź listę zgłoszonych projektów

today15 października 2021

Background

Już za tydzień mieszkańcy Mikołowa będą mogli głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Propozycji jest dziewięć, a do wydania milion złotych.

Zakończył się etap zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego Mikołowa. Ostatecznie na liście znalazło się dziewięć projektów, na które mieszkańcy będą mogli głosować już za tydzień. Dostępna pula środków wynosi równo milion złotych.

– Jak co roku niektóre projekty się powtarzają i mniej-więcej jest to ten sam zakres, place zabaw, sprawy związane z bezpieczeństwem czyli doposażeniem naszych ochotniczych straży pożarnych. Mamy także ciekawe „perełki” jak np. „Granie na fortepianie” czyli całoroczny fortepian, z którego będzie można korzystać – mówi nam zastępca burmistrza Mikołowa, Mateusz Handel.

Głosować można w dniach 21-25 października. Mieszkańcy mogą zrobić to internetowo, w miejskiej bibliotece publicznej lub za pomocą punktu mobilnego. Listę wszystkich projektów, które zostaną poddane głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego Mikołowa znajdziecie TUTAJ.

 

fot.: Cadenza

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content