play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Mikołów: Kobieta zginęła na pasach! Policja szuka kierowcy czarnej Skody

today20 września 2021

Background

Policjanci z Mikołowa apelują do świadków sobotniego, tragicznego w skutkach, zdarzenia w dzielnicy Śmiłowice, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych zginęła kobieta. Kierowca czarnej Skody, który potrącił 41-latkę, oddalił się z miejsca wypadku. Śledczy proszą o kontakt wszystkich, którzy swoją wiedzą mogliby pomóc w identyfikacji kierującego.

Do śmiertelnego wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło w sobotę, 18 września, po godzinie 05.00 w Mikołowie na DK 44 (tuż przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej). Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej przechodziła przez jezdnię mimo czerwonego światła. Prowadzona przez zespół pogotowia ratunkowego reanimacja poszkodowanej nie przyniosła pozytywnego skutku i życia pieszej nie udało się uratować.

Na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów ustalono, że pojazd, którego kierujący potrącił kobietę, a następnie odjechał w kierunku centrum Mikołowa, to samochód osobowy koloru czarnego: Skoda Fabia II ( rocznik 2011-2015) lub Skoda Roomster (rocznik 2011-2015).

– Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę mogącą przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności wypadku, a przede wszystkim ustalić uczestnika zdarzenia, który zbiegł z miejsca. Świadkom zapewniamy anonimowość. Szczególny apel kierowany jest do samego kierującego, by zgłosił się do najbliższej jednostki Policji i przedstawił swoją wersję zdarzenia –czytamy na stronie śląskiej policji.

Dane kontaktowe: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, Wydział Kryminalny, e-mail: kryminalny@mikolow.ka.policja.gov.pl, telefon 47 85 582 80 (od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30 – 15.30) lub 47 85 582 00 (całodobowo przez 7 dni w tygodniu). Informacje można przekazywać również poprzez numer alarmowy 112.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content