play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mikołów: Koniec remontu za 4 miliony złotych. Ulica Słowackiego gotowa

today30 marca 2021

Background

Mieszkańcy Mikołowa mogą odetchnąć z ulgą. Kończy się remont ważnej arterii miejskiej. Cała inwestycja kosztowała 4 miliony złotych. Droga jest już przejezdna – pozostały już tylko prace porządkowe.

Zostały już tylko ostatnie szlify. Kończy się remont ulicy Słowackiego w Mikołowie. To ważna arteria w mieście – przy której znajduje się między innymi szkoła, duże osiedle i boiska rekreacyjne. Trzeba było wymienić sieci, nawierzchnię i chodnik. Powstała także, dzięki środkom gminnym, asfaltowa droga rowerowa.

– Jesteśmy już na ostatnim etapie zakończania prac przy remoncie ulicy Słowackiego, długo wyczekiwanego przez wielu mieszkańców. Było to dla nas wyzwaniem, bo trzeba było wzdłuż tej drogi wymienić całą sieć wodociągową, całą sieć kanalizacyjną, więc wiązało się to z dość dużymi utrudnieniami dla mieszkańców, ale cieszę się, że pod koniec zeszłego roku te prace główne, czyli wymianę sieci, położenie warstwy wiążącej i ścieralnej udało się zakończyć jeszcze przed sezonem zimowym. Wyremontowaliśmy również chodnik, stąd też zostały nam tylko takie prace porządkowe wokół tej drogi – mówi Radiu Piekary Mateusz Handel zastępca burmistrza Mikołowa

Część prac odbywała się także na terenie znajdującego się  w pobliżu przedszkola. Na jego terenie miasto wybudowało nowy plac zabaw.

Droga jest już przejezdna a na remont wydano cztery miliony złotych.

fot. UM Mikołów

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content