play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mikołów: Okaleczył policjantów. Zaatakował ich rozbitą butelką!

today15 lipca 2021

Background

Zaatakował policjantów rozbitą butelką! Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Gostyń w powiecie mikołowskim. Podczas policyjnej interwencji  na dwóch funkcjonariuszy rzucił się agresywny mężczyzna z butelką w ręku. Obaj mundurowi zostali ranni.

Okaleczył policjantów atakując ich rozbitą butelką!

Policjanci Komendy Policji w Mikołowie wystąpili do prokuratury, by ta skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 38-letniego mężczyzny. Mężczyzna już  kolejny zaatakował interweniujących mundurowych. Agresor został zatrzymany tuż po tym jak nietrzeźwy i pobudzony wtargnął na posesję własnej matki, naruszając tym samym jej domowy mir.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek ale dopiero teraz policja informuje o zajściu. 13. lipca około godziny 21.00 dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zostali skierowani na interwencję do miejscowości Gostyń. Zgłaszająca kobieta poprosiła o pomoc wobec agresywnego syna, który po raz kolejny wtargnął na teren jej posesji.

Znany mundurowym awanturnik jak zwykle był pobudzony i pijany. Kiedy tylko zauważył radiowóz wpadł w szał i zaczął wulgarnie wyzywać dzielnicowych. Nie reagował na wydawane polecenia, a kiedy tamci chcieli go obezwładnić, 38-latek rozbił butelkę po piwie i zaatakował nią policjantów. Na miejsce wezwano więc wsparcie kolejnego patrolu i mężczyzna w końcu został zatrzymany.

Obaj dzielnicowi doznali obrażeń ciała w postaci rozcięć skóry na rękach oraz ogólnych potłuczeń. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Agresor dziś stanął przed prokuratorem, gdzie usłyszał zarzuty znieważania i czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej, wymuszania czynności urzędowych poprzez stosowanie przemocy oraz naruszenia miru domowego własnej matki.

Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Mikołowie ma podjąć decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego najsurowszego z możliwych środków zapobiegawczych – tymczasowego aresztu. 38-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

 źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content