play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mikołów: Osiemnastolatka przeżyła tylko dzięki koleżance z Internetu

today3 lutego 2021

Background

Tylko dzięki odpowiedzialnej postawie czternastoletniej przyjaciółki, udało się uratować życie osiemnastolatce z Mikołowa. Młoda dziewczyna chciała targnąć się na swoje życie.

Późnym wieczorem w poniedziałek do mikołowskiej komendy policji trafiło zawiadomienie o osiemnastolatce, która zamierzała popełnić samobójstwo. Taki wniosek na podstawie rozmów i sygnałów wysyłanych przez mikołowiankę, wyciągnęła jej czternastoletnia przyjaciółka, z którą rozmawiała przez internetowy komunikator.

Czternastolatka była tak przekonana, że jej przyjaciółka jest w niebezpieczeństwie, że bez wahania zawiadomiła o tym służby. Policjanci z Mikołowa od razu podjęli działania. Zlokalizowanie próbującej targnąć się na własne życie dziewczyny nie należało najłatwiejszych, bo utrzymywała wyłącznie internetowy kontakt z zawiadamiającą służby młodsza koleżanką. Ta nie znała jej dokładnego adresu.

Pomocne jednak okazały się wskazówki – które dzięki rozmowom z koleżanką – czternastolatka mogła dać mundurowym z Mikołowa. Ci na czas dotarli do zdesperowanej osiemnastolatki. Ostatecznie nic jej się nie stało – trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeczowe i klarowne wskazania czternastolatki i jej godna pochwały reakcja na sytuację starszej koleżanki były kluczowe dla skutecznej interwencji służb.

Pokazuje to, jak ważne jest poważne traktowanie takich sytuacji i nie bagatelizowanie niepokojących sygnałów. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content