play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mikołów: Policja zakończyło śledztwo w sprawie łapówek za prawo jazdy

today26 maja 2020

Background

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo w sprawie oszustwa polegającego na oferowaniu uzyskania dokumentu prawa jazdy w zamian za korzyść majątkową. Mieszkanka Grodziska Mazowieckiego usłyszała aż 60 zarzutów w tej sprawie. Kobieta, powołując się na wpływy z instytucji samorządowej, zapewniała pośrednictwo w załatwieniu wszelkich formalności. Mikołowscy śledczy zwalczających przestępczość gospodarczą zebrali spory materiał dowodowy, który obciążył 31-latkę.

Wnikliwe i pracochłonne śledztwo w tej sprawie toczyło się od sierpnia 2018 roku. To właśnie wtedy policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie uzyskali pierwszą informację o nielegalnym procederze. Przez ponad 1,5 roku, w ramach toczącego się postępowania, policjanci zbierali materiał dowodowy – czytamy na stronie internetowej mikołowskiej policji.

Po przesłuchaniu wielu świadków okazało się, że mieszkanka Grodziska Mazowieckiego oferowała pomoc w załatwieniu wszelkich spraw formalnych związanych z otrzymaniem dokumentu prawa jazdy. Kobieta powoływała się na znajomości oraz wpływy w instytucji samorządowej i w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej, zapewniała o pomyślnym sfinalizowaniu procesu otrzymania dokumentu. Ze swojego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu, dzięki czemu zyskała ponad 70 tysięcy złotych. W trakcie śledztwa policjanci zabezpieczyli warte 56 tysięcy złotych mienie należące do sprawcy.

W Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie 31-latka usłyszała zarzut płatnej protekcji oraz oszustwa. Kobieta przyznała się i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi jej do 12 lat więzienia.

Źródło: Policja Mikołów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content