play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mikołów: Powstaje jeden z najnowocześniejszych dworców autobusowych na Śląsku

today8 lipca 2021

Background

Zostaw auto i jedź komunikacją zbiorową. W Mikołowie zakończył się drugi etap budowy centrum przesiadkowego. Oznacza to, że z obiektu można już korzystać. O tym, co oferuje nowoczesny dworzec, mówił Radiu Piekary zastępca burmistrza Mikołowa, Mateusz Handel.

Do całkowitego zakończenia inwestycji pozostały jeszcze dwa etapy. W tym między innymi przebudowa wiaduktu oraz remont ronda na Rybnickiej i Wyzwolenia. Finisz prac już w przyszłym roku.

– Zakończyliśmy budowę parkingów oraz układu komunikacyjnego, związanego z przebudową rond w centrum Mikołowa. A także całą płytę dworca autobusowego z nowoczesnymi wiatami, co również jest widoczne. Przed nami dwa kolejne etapy, to jest przebudowa wiaduktu, gdzie będziemy współpracować tutaj z PKP PLK oraz rozbudowa ronda już za wiaduktem, czyli na skrzyżowaniu ulicy Rybnickiej i Wyzwolenia – mówi zastępca burmistrza Mikołowa, Mateusz Handel.

Cala inwestycja to koszt około 30 milionów złotych. Aczkolwiek znaczna część tej kwoty to unijne dofinansowanie.

– Chcemy, aby mieszkańcy Mikołowa, ale nie tylko Mikołowa, bo również całego powiatu mikołowskiego, korzystali z komunikacji publicznej- pociągów lub autobusów. Bardzo nam na tym zależy, stąd też ten parking już jest i funkcjonuje. Również już są nowoczesne wiaty, jedne z najnowocześniejszych tutaj na Śląsku. Wiaty przystankowe zasilane są panelami fotowoltaicznymi, ze wbudowanymi WiFi.  Mają także podgrzewane ławki i nowoczesne moduły dotykowe, gdzie jest cały, bardzo szczegółowy rozkład jazdy. Także dużo tych nowoczesnych udogodnień, jeżeli chodzi o nasze centrum przesiadkowe – dodaje Mateusz Handel.

 

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content