play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mikołów: Przedszkole walczy z koronawirusem. Placówka zamknięta do odwołania

today20 lipca 2020

Background

Przedszkole walczy z koronawirusem. Placówka numer 12 w Mikołowie zamknięta do odwołania. Początkowo nie wszyscy rodzice zgodzili się na przebadanie ich dzieci. Ostatecznie jednak, wszyscy podopieczni zostaną poddani testom.

Koronawirus i zamknięte do odwołania Przedszkole numer 12 w Mikołowie. Część rodziców nie chciała się zgodzić na przebadane ich dzieci. Zdaniem burmistrza miasta, obawiali się, że nie będą mogli udać się na zaplanowany urlop. Ostatecznie wszystkie dzieci zostaną przebadane, a przedszkole zostało zamknięte do czasu otrzymania wyników testów.

Zwróciłem się do Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z prośbą o poszerzenie badań, o badania przesiewowe dla wszystkich dzieci i pozostały personel. To jest 19 dzieci i 17 osób z personelu – w sumie 36 osób. Te dzieci nie są chore, nie były z bezpośredniego kontaktu. Tak jak powiedziałem, dokonujemy badań przesiewowych – takich na wszelki wypadek – wyjaśnił  Grzegorz Gołdynia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. Wyniki badań nie są jeszcze znane.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content