play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Milion drzew trafi w ręce Polaków! Będą rozdawane m.in. w Katowicach

today17 września 2020

Background

Milion malutkich drzew ma trafić w ręce Polaków w ramach akcji #sadziMY. Sadzonki będą rozdawane w siedzibach wszystkich nadleśnictw oraz Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. W Katowicach będzie okazja odebrać drzewko jutro (w piątek) między godziną 9.00 a 15.00 w siedzibie Dyrekcji przy ulicy Huberta.

Ogólnopolską akcję #sadziMY zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda –  biorąc udział w odnawianiu powierzchni w najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 roku. Chodzi o leśnictwo Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz (RDLP w Gdańsku). Para Prezydencka wspólnie m.in. z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasami wysiłek wielu pokoleń leśników niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie.  Są „domem” wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. I co ważne -dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, jakim jest drewno.

Fot: Pixabay

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content