play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

MILIONOWE wsparcie dla klubów sportowych Województwa Śląskiego!

today26 lipca 2021

Background

Milion złotych w ramach drugiej edycji Programu Klub i dodatkowe 200 tysięcy w formie grantów przekazano klubom z Województwa Śląskiego, reprezentującym niemal wszystkie dyscypliny sportowe.

 

Gospodarzem uroczystości był Stadion Śląski, ale także czas i miejsce miało w tym przypadku swoją symbolikę. Właśnie 22 lipca (w czwartek) kultowy Kocioł Czarownic obchodził swoje 65 urodziny.

 

Symboliczne czeki i certyfikaty przedstawicielom klubów przekazali, marszałek województwa Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża. W uroczystości wzięli udział także: Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego oraz radni Sejmiku: Alina Nowak, Bartłomiej Kowalski i Jarosław Szczęsny.

W pierwszej edycji Programu Klub rozstrzygniętego w październiku ubiegłego roku rozdysponowano kwotę 800 tysięcy złotych. Wsparcie wyniosło 10 tysięcy złotych w przypadku klubów jednosekcyjnych, a także 15 tysięcy złotych dla wielosekcyjnych. W drugiej edycji pula ta wzrosła do miliona złotych. Czeki tym razem otrzymało 87 klubów. W konkursie grantowym rozdysponowano kwotę 200 tysięcy złotych. Otrzymały je 23 kluby.

 

– Są to środki skierowane do klubów sportowych z myślą o szkoleniu młodzieży, organizowaniu turniejów czy obozów. Mówi się, że największym wrogiem młodych ludzi jest nuda, a sport jest tutaj alternatywą. Sposobem na spędzenie wolnego czasu, wychowanie, zaś dla najlepszych receptą na życie. A w rezultacie szansą przejścia na zawodowstwo. I taka jest idea tego przedsięwzięcia. Zwłaszcza klubom z mniejszych miejscowości trzeba pomóc, ponieważ środki ze składek czy nawet od lokalnych sponsorów są niewystarczające do utrzymania i szkolenia na odpowiednim poziomie. Miejsce znalazło się dla każdej dyscypliny sportowej. Nie pozostaje nic innego, jak tylko trenerom i młodym zawodnikom życzyć samych wspaniałych chwil na sportowych arenach. Trzymamy za nich kciuki! – mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

 

– Kluby te pieniądze mogą przeznaczyć na opłacenie pracy trenerów, sprzęt, przygotowania do sezonu podczas obozów. Po prostu na dobrą przyszłość. Ze swej strony życzę młodym sportowcom, aby w przyszłości wystąpili na tak pięknym i bogatym w tradycję obiekcie jak Stadion Śląski, obchodzący swoje 65 urodziny – dodaje wicemarszałek, Wojciech Kałuża.

 

Fot: Samorząd Województwa Śląskiego

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content