play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Minister Zdrowia ogłosił przedłużenie obostrzeń sanitarnych w całym kraju

today7 kwietnia 2021

Background

Minister Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj, że reżim sanitarny obowiązujący w Polsce pozostanie bez zmian. Na poluzowanie obostrzeń nie pozwala aktualna sytuacja epidemiczna.

Minister Niedzielski: Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia

O 11:00 rozpoczęła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której poinformował o obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce.

Szczególną uwagę szef resortu zdrowia zwrócił na sytuację w województwie Śląskim, w którym już od kilkunastu dni trwa relokacja pacjentów chorych na COVID-19.

– Parametry zajętości łóżek są parametrami niebezpiecznymi. Sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna. Sąsiadujące regiony ze Śląskiem pomagają sobie nawzajem  – mówił minister Niedzielski.

Obostrzenia, które obowiązują w Polsce, będą wiążące nadal – tak będzie do 18 kwietnia:

– Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie – tłumaczył minister zdrowia.

Nie wiadomo jeszcze jak na rozprzestrzenianie się koronawirusa wpłynęło zachowanie Polaków w czasie Wielkanocy. Statystyki nowych zachorowań z ostatnich dni obejmują doby, w których wykonywanych było znacznie mniej testów na obecność SARS-CoV-2. Rząd chce się przyjrzeć danym, które będą bardziej reprezentatywne, dlatego chce zaczekać z luzowaniem obostrzeń przynajmniej kolejnych kilka dni:

– Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia – tłumaczył szef resortu zdrowia.

Bez zmian zamknięte będą przedszkola i żłobki, szkoły będą nauczać w trybie zdalnym, zamknięte będą baseny, siłownie, instytucje kultury, salony fryzjerskie i kosmetyczne, markety budowlane, restauracje, obiekty sportowe będą dostępne wyłącznie dla sportowców zawodowych.

Fot. Facebook/KPRM/transmisja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content