play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ministerstwo Infrastruktury zgodziło się na przebudowę trasy S1

today22 marca 2021

Background

Droga S1 będzie przebudowana. To inwestycja, która daje nowe możliwości mieszkańcom i przedsiębiorcom z Sosnowca. Po modernizacji drogi przez GDDKiA, miasto chce wybudować węzeł drogowy.

Jest zgoda Ministerstwa Infrastruktury na przebudowę S1 w Sosnowcu od wysokości stacji benzynowej, niedaleko węzła z ulicą Lenartowicza, do wysokości wjazdu w strefę przemysłową. To inwestycja, która daje nam dodatkowe możliwości – mówi prezydent Sosonowca Arkadiusz Chęciński:

– Cieszy informacja, że w końcu ruszą prace modernizacyjne na drodze S1, które będzie prowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Cieszy dlatego, że dzięki temu miasto Sosnowiec będzie mogło przystąpić do budowy węzła, który przyczyni się do bardzo dobrej komunikacji dla terenów inwestycyjnych, które już w naszym mieście funkcjonują.

Władze Sosnowca widzą też inne zalety tego rozwiązania:

– To będzie również dobra możliwość komunikacji dla dzielnic miasta Sosnowca – Zagórza, Niwki, ale i również dla pozostałych dzielnic. Mieszkańcy tych dzielnic będą się mogli dostać do drogi S1. W przyszłości również skomunikowanie wschodnich dzielnic Sosnowca i otwarcie na nowe tereny inwestycyjne między Sosnowcem a euroterminalem w Sławkowie – dodaje prezydent Arkadiusz Chęciński.

Na inwestycję z ministerstwa ma zostać przeznaczonych ponad 120 milionach złotych. Prace remontowe mają ruszyć w 2024 roku.

 

Fot. GDDKiA

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content