play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ministerstwo Zdrowia: Kolejne zakażenia – w tym 4 osoby z woj. śląskiego

today27 marca 2020

Background

Kolejne zakażenia – w tym 4 osoby z woj. śląskiego. Tają informację podało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia. W sumie w Polsce na COVID-19 zachorowały już 1244 osoby.

 

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z województwa wielkopolskiego, 4 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 3 osób z województwa podlaskiego, 3 osób z województwa świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z województwa kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce osiągnęła już 1244 przypadki, z czego 16 osób zmarło.

 

4 nowe zakażenia

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu myszkowskiego. Stan jego zdrowia lekarze określają jako średni. Mieszkaniec zakaził się od osoby chorej z najbliższego otoczenia.

Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych chorzowskiego szpitala w swoim domu może leczyć się mieszkaniec w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wirusem.

Z wyraźnymi objawami do szpitala w Częstochowie trafiła kobieta w sile wieku. Z kolei dzięki dobremu stanowi zdrowia i bez dokuczliwych objawów koronawirusa w izolacji domowej pozostał mężczyzna – oboje mieli kontakt z osobą zakażoną.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content