play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ministerstwo Zdrowia ustaliło nowe strefy. Ruda Śląska już nie będzie czerwona

today20 sierpnia 2020

Background

Jastrzębie Zdrój i Ruda Śląska – nie są już na czerwonej liście Ministerstwa Zdrowia. To pierwsze – nie jest też na żółtej liście. Tą właśnie zaktualizowano. W czerwonej – najbardziej restrykcyjnej – z naszego województwa ciągle Rybnik i powiat rybnicki. Dziś poinformowano, że w Polsce będzie 19 powiatów na liście. 7 na czerwonej i 12 na żółtej.

W żółtej ze Śląska są powiat pszczyński, miasto Żory i wspomniana Ruda Śląska. Tu nie trzeba nosić maseczek na ulicy, trzeba jednak zachowywać dystans społeczny a imprezy rodzinne ograniczyć do 100 osób. W kinach można siadać na co czwartym miejscu.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, które spełniają kryteria czerwonych i żółtych stref. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w strefie czerwonej będą: Nowy Sącz, powiaty nowosądecki, nowotarski, wieluński, rybnicki, miasto Rybnik oraz powiat lipski.

Natomiast w strefie żółtej znalazły się powiaty: tatrzański, Ruda Śląska, pszczyński, Żory, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski i miasto Biała Podlaska.

Podano też miasta, które znalazły się na liście ostrzegawczej. Są to: Kraków, Katowice, Koszalin oraz powiaty: wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content