play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ministerstwo Zdrowia: Test na koronawirusa bez skierowania od lekarza

today15 marca 2021

Background

Telefoniczni konsultanci skierują na badanie w kierunku Sars – cov 2. To najnowsza zmiana w testowaniu na koronawirusa. Rozwiązanie przedstawił dziś minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Od teraz pacjenci podejrzewający u siebie zakażenie nie będą musieli korzystać z usług lekarzy. Oświadczył podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski . Wystarczy, że  wypełnią formularz dostępny na rządowej stronie. Informację o kwalifikacji do testu pacjenci dostaną telefonem zwrotnym. Badanie będzie można zrealizować w jednym z 600 punktów drive-thru. Nowe rozwiązanie ma zwiększyć dostępność testów. Konsultanci bowiem będą do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-18.

Sytuacja jest poważna

Rząd nie wyklucza powrotu do obostrzeń związanych z szerzącą się epidemią na terenie całego kraju. Stanie się to konieczne jeśli będziemy mieli do czynienia z dużym przyspieszeniem zachorowań oświadczył na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść już w środę lub czwartek. Eksperci, a także rząd twierdzą, że nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu trzeciej fali pandemii, a najgorsze dopiero przed nami. A już teraz sytuacja w szpitalach jest coraz trudniejsza. W wielu regionach kraju w placówkach zaczyna brakować miejsc dla pacjentów covidowych, a personel medyczny jest przeciążony.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Redaktor


0%
Skip to content