play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Najlepsze w Polsce Mażoretki powalczą o medale w Arenie Będzin

today26 maja 2022

Background

Efektowne akrobacje, taneczne kroki, rotacje i rzuty: batonami, pomponami, flagami czy buławami – to wszystko w wykonaniu najlepszych Mażoretek w kraju. Jutro, 27 maja w będzińskiej Arenie rozpoczną się Mistrzostwa Polski Mażoretek Juniorek i Seniorek organizowane przez Związek Sportowy Mażoretek.

Żywiołowa muzyka, kolorowe stroje, widowiskowe akrobacje i rekwizyty – to wszystko charakteryzuje ruch mażoretkowy, który w Polsce od lat rośnie w siłę. I choć oficjalnie dyscypliną sportową nie jest, to założony niespełna rok temu Związek Sportowy Mażoretek, robi wszystko by w przyszłości tak się stało. Jednym z działań jest organizacja Mistrzostw Polski. Najbliższe zawody tej rangi zaplanowano w Będzinie.

– Związek Sportowy Mażoretek powstał we wrześniu 2021 roku. Działamy niecały rok, a już mamy za sobą cztery razy zorganizowane mistrzostwa okręgu, raz Mistrzostwa Polski kadetek i minikadetek i teraz szykujemy się na Mistrzostwa Polski  Mażoretek juniorek i seniorek w Arenie Będzin. Ruch mażoretkowy jest bardzo prężnie rozwijający się. Według prawa Mażoretki jeszcze nie są sportem i to jest właśnie główny cel powstania Związku Sportowego Mażoretek – dążymy do tego, aby to zmienić – mówi nam Natalia Kruk z zarządu Związku Sportowego Mażoretek.

Mistrzostwa Polski Mażoretek, rozgrywane w kategoriach wiekowych juniorek i seniorek rozpoczną się jutro (piątek) w będzińskiej arenie i potrwają do niedzieli. O medale rywalizować będzie kilkaset tancerek. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content