play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mistrzostwa Świata Saunamistrzów AufgussWM 2021 po raz pierwszy w Polsce!

today6 września 2021

Background

Mistrzostwa Świata Saunamistrzów AufgussWM 2021 po raz pierwszy odbywają się w Polsce. Areną widowiska będzie największa na świecie sauna Colosseum Arena w Czeladzi, mogąca pomieścić 300 osób. Przez 7 dni trwania mistrzostw, zawodnicy – saunamistrzowie z całego świata, będą walczyć o miano mistrza świata, zarówno w kategorii indywidualnej, jak i drużynowej.

Podczas pierwszego dnia mistrzostw, w poniedziałek, będziemy mieli okazję zobaczyć seanse saunowe wszystkich Mistrzów Świata z lat 2012 – 2019. Przez kolejne 4 dni (wtorek – piątek) odbędą się elimincaje zawodników i drużun, w sobotę odbędą się finały, natomiast w niedzielę seanse mistrzowskie. Podczas seansu mistrzowskiego zadaniem saunamistrza jest wykonanie, jak najlepszego przedstawienia multimedialno-teatralnego w saunie. Saunamistrz polewa wodą rozgrzane kamienie, a następie wykłada na piec lodowe kule nasączone olejkami eterycznymi.

Wachlując ręcznikiem rozprowadza ciepło po całej saunie. Każdy saunamistrz wymyśla własny temat, któryy jest realizowany podczas pokazu i przedstawia go międzynarodowemu jury oraz publiczności w saunie. Wykorzystywane są aromaty, muzyka, kostiumy, dekoracje i choreografia, które połączone ze sztuką machania ręcznikiem sprawiają, że rytułał jest wyjątkowym przedstawieniem.

Więcej na:

www.palacsaturna.pl

www.termyrzymskie.pl

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radia Piekary. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content