play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mistrzostwa Świata w siatkówce. Polska będzie współorganizatorem

today14 kwietnia 2022

Background

Mistrzostwa Świata w siatkówce w 2022 roku będą współorganizowane przez Polskę. Nasz kraj ma pełnić rolę gospodarza wraz ze Słowenią.

W Polsce odbędą się mecze Biało-Czerwonych, dwa spotkania 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, dwa półfinały, finał i mecz o trzecie miejsce.

Mistrzostwa Świata również w Polsce

Polska i Słowenia będą wspólnie organizować Mistrzostwa Świata w siatkówce. Taką informację przekazali podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki, Premier Słowenii Janez Janša, Minister Kamil Bortniczuk i Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.

Na razie nie ogłoszono w jakich miastach odbędzie się polska część mistrzostw. Turniej miała pierwotnie zorganizować Rosja, ale straciła szanse po tym, jak rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję na Ukrainę. Poznaliśmy jednak niektóre szczegóły:

-Niech to wielkie święto zaowocuje zwycięstwami, bo już dzięki decyzjom naszym i światowej federacji doszło do pozytywnej zmiany i posłania sygnału, że kiedy Rosjanie mordują cywilów z Ukrainy, my nie możemy milczeć i udawać, że nic się nie stało – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Mistrzostwa Świata w siatkówce odbędą się w pierwotnym terminie, czyli na przełomie sierpnia i września.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content