play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Młodzi piekarzanie w obsadzie współczesnej amerykańskiej opery

today7 grudnia 2021

Background

Młodzi piekarzanie w obsadzie współczesnej amerykańskiej opery „The boy who grew too fast”. 12 grudnia w sali teatralnej Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się krajowa premiera jednoaktowej opery dla młodych wykonawców autorstwa G.C.Menottiego.

Ta współczesna amerykańska opera nie doczekała się dotąd polskiej realizacji. Napisana w 1982 roku cieszy się popularnością za oceanem, w Europie jest dziełem mało znanym. To ma się zmienić za sprawą projektu „ Dziecko odkrywa świat opery”.

Realizacja przedstawienia operowego jest możliwa dzięki projektowi „ Dziecko odkrywa świat opery” i współpracy Akademii Muzycznej w Katowicach, Państwowej Szkoły Muzycznej w Katowicach oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 Piekarach Śląskich. Próby do spektaklu operowego trwają od września, a premiera odbędzie się 12 grudnia w sali teatralnej Akademii Muzycznej. Z przyczyn covidowych spektakl w Katowicach zostanie zagrany dwukrotnie przy obłożeniu widowni w wymiarze 50% o godz. 16.00 oraz 18.00.

19 grudnia spektakl wystawiony zostanie w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich o godzinie 17.00. Obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebranie w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2  – mówi nam Dobrosława Egner, dyrektor MDK nr 2 w Piekarach Śląskich.

Jednoaktową operę”The boy who grew too fast”, reżyseruje Grzegorz Eckert, a kierownikiem artystycznym projektu jest Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska.

Fot: MDK nr 2 w Piekarach Śląskich

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content