play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

17 kilometrów przez morze! Młodzież z Tarnowskich Gór na tegorocznej Sztafecie Pływackiej z Helu do Gdyni

today22 lipca 2021

Background

„Tarnowskie Góry płyną przez morze” to wspólne przedsięwzięcie klubu MKS Park Wodny i miasta Tarnowskie Góry. 13 zawodników (i zawodniczek) w wieku od 12 do 18 ma do pokonania prawie 17 kilometrów w zimnej wodzie. Wystartują z plaży głównej na Helu, celem zaś będą Babie Doły w Gdyni. Tarnogórscy pływacy już w tę sobotę zmierzą się z nie lada wyzwaniem, do którego są świetnie przygotowani.

 

– Płyniemy, żeby promować miasto, ale i zdrowy tryb życia, zdrowe podeście do wody, jak i bezpieczne pływanie. Przy okazji jedynie chcemy sprawdzić swoje umiejętności – mówi Tomasz Pąchalski, trener MKS, który wspólnie z zawodnikami zaprezentował dziś „plan jazdy”, który ziścić ma się już w ten weekend.

 

Trener przyznawał także, że ułożenie zmian w sztafecie było dużym wyzwaniem. Jako pierwsza popłynie Natalia Nikiel, najbardziej doświadczona w pływaniu na wodach otwartych, zawodniczka klubu MKS Park Wodny. Jako ostatni do wody wejdzie Paweł Proszowski, który według trenera słynie z tego, że walczy do końca. To on zamknie sztafetę i jako pierwszy stanie na plaży w Gdyni.

Pozostali uczestnicy to: Jagoda Brzyska, Jakub Rybak, Grzegorz Rybak, Igor Kowolik, Bartosz Bajor, Wojciech Perek, Kacper Wieczorek, Maciej Boryczka, Adam Filozof, Claudio Basaez, Mateusz Pawlica.

 

Nastawienie drużyny jest bardzo pozytywne

– jesteśmy cały czas w trybie treningowym, dopiero co przyjechaliśmy z mistrzostw
Polski – mówią zawodnicy.

Wszyscy mają od 12 do 18 lat, osiągnięcia w wielu zawodach oraz pierwsze sukcesy w tzw. „open water”.

– Czego nam życzyć? Pogody, mało meduz i towarzystwa fok. One pomagają podkręcać tempo – dodają pływacy.

 

Fot: Facebook/ Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content