play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Mniej ciężarówek na Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej

today26 lutego 2020

Background

Mniej ciężarówek na Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej. Miasto odpowiada na prośby mieszkańców, którzy skarżyli się na duży hałas i emisję spalin spowodowane zwiększonym ruchem samochodów ciężarowych.

Jak czytamy na stronie Dąbrowy Górniczej, ulica Strzemieszycka jest często używana jako droga tranzytowa, z której korzysta wiele zakładów produkcyjnych. Wzmożony ruch ciężarówek, generujący duży hałas i emisję spalin, co jest sporym utrapieniem dla okolicznych mieszkańców.

– Mieszkańcy Strzemieszyc często zwracali uwagę na ten problem. Dla ich komfortu i większego spokoju, zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany i ograniczyć ruch ciężarowy. Liczę, że policja będzie konsekwentnie egzekwować ten przepis – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zakaz ruchu dla pojazdów o masie powyżej 7t będzie obowiązywał od skrzyżowania z DW 790 do ul. Zakawie, czyli od posesji 41 do 330 przy ul. Strzemieszyckiej. Nie będzie dotyczył autobusów miejskich, służb komunalnych oraz pojazdów dojeżdżających do nieruchomości na tym odcinku, na których prowadzona jest działalność gospodarcza. Odstępstwem będzie także dojazd od ul. Strzemieszyckiej do firm przy ul. Rudnej, Rodzinnej i Ciołkowizna – czytamy na stronie miasta.

 

/zdjęcie poglądowe

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content