play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Mobilne Biuro programu Czyste Powietrze dalej „w trasie”

today15 września 2020

Background

4800 przejechanych kilometrów, 2100 konsultacji i ponad 200 złożonych wniosków o dofinansowanie – to efekt wakacyjnej podróży Mobilnego Biura programu Czyste Powietrze. Ze względu na ogromne zainteresowanie „biurobus” będzie jeździł dalej.

Bus dojechał łącznie do 58 gmin województwa śląskiego. Ze względu na ogromne zainteresowanie Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zdecydował o przedłużeniu projektu do końca września.

Efekty przerosły nasze oczekiwania. Oczywiście są osoby, które tylko pytają o szczegóły programu, ale są i złożone wnioski – a to cieszy najbardziej. Pokazuje, że bliskość kontaktu z mieszkańcami w ich miejscowościach wpływa na wzrost zainteresowania – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW. 

W Mobilnym Biurze eksperci katowickiego Funduszu doradzają mieszkańcom w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, wymiany tzw. kopciuchów oraz pomagają w wypełnianiu wniosków. Do tej pory w czasie wyjazdów najwięcej konsultacji udzielono w Tarnowskich Górach, Radlinie i Zabrzu. Z kolei najwięcej wniosków złożono podczas wizyty w Rybniku

Harmonogram wrześniowych wyjazdów Mobilnego Biura można znaleźć na stronie:

https://www.wfosigw.katowice.pl/mobilne-biuro.html

Od początku funkcjonowania programu Czyste Powietrze złożonych zostało łącznie blisko 20 tys. wniosków o dofinansowanie na wymianę kopciuchów i termomodernizację. Od 15 maja 2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze odbywa się na nowych zasadach. Maksymalna kwota dofinansowania, w przypadku wymiany starego „kopciucha”, termomodernizacji i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej, wynosi 30 tys. zł.

Fot: www.wfosigw.katowice.pl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content