play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mobilne punkty szczepień dotrą do pacjentów w całym województwie

today19 lutego 2021

Background

Specjalne, mobilne punkty szczepień przeciwko koronawirusowi dotrą do pacjentów na Śląsku, którzy sami nie mogą się pojawić w przychodni.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchamia sto dodatkowych punktów szczepień, które proponują przyjazd do domu pacjenta. Jedenaście z nich działa na Śląsku.

– Pacjent powinien zgłosić się do swojego lekarza POZ i to on jest odpowiedzialny, za to żeby zgłosić tego pacjenta, na podstawie informacji o jego stanie zdrowia, do zespołu wyjazdowego – tłumaczy reporterowi Radia Piekary Ewa Kabza, zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych śląskiego oddziału NFZ.

Jedną z placówek, która uruchamia wyjazdowe szczepienia jest Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach:

– Odpowiedzieliśmy na tę inicjatywę NFZ i przystąpiliśmy do tego programy. Bardzo liczymy na bardzo owocną współprace z lekarzami POZ. To oni dokonują kwalifikacji, który pacjent nie może skorzystać ze stacjonarnego punktu, tylko musi skorzystać z naszego punktu wyjazdowego – mówi Radiu Piekary Przemysław Gliklich, prezes gliwickiego szpitala.

W województwie śląskim jest 9 podmiotów, które zorganizowały 11 zespołów wyjazdowych. Zabezpieczają one cały obszar województwa.

Wyjazdowe punkty szczepień muszą spełniać wszystkie warunki wymagane przez NFZ dotyczące kadry i wyposażenia.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content