play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mobilny punkt szczepień w Parku Śląskim. Szczepienia w czasie majówki

today29 kwietnia 2021

Background

Bez terminów, w czasie spaceru z rodziną, w pięknych okolicznościach przyrody – mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli w długi majowy weekend zaczepić się przeciw SARS-CoV-2. Wystarczy e-skierowanie.

W województwie śląskim – mobilny punkt szczepień, który będzie działał w całej Polce od 1 do 3 maja – powstanie w Chorzowie. Dokładnie specjalnie budowany kontener zostanie postawiony przed Halą Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim:

– Myślę, że to jest bardzo interesujące dla wielu mieszkańców, żeby móc przyjść, nawet idąc na spacer z rodziną, mając e-skierowanie, stanąć w kolejce, zaszczepić się. To jest preparat jednodawkowy. Nie zastanawiać się, nie martwić, dać poczucie bezpieczeństwa sobie i innym – mówi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Szczepienia zostaną wykonane przez profesjonalny zespół medyczny. Na razie takie punkty powstają w miastach wojewódzkich, ale niewykluczone, że dotrą później również do mniejszych miejscowości.

– Niewykluczone, że takie akcje będą kontynuowane, być może w różnych miejscach Śląska – jest do tego infrastruktura dostarczona, przygotowana – dodaje wojewoda.

Ponad 2 tysiące osób zostanie zaszczepionych w weekend majowy na Śląsku w specjalnym mobilnym punkcie. Do zaszczepienia w mobilnym punkcie potrzebne jest jedynie e-skierowanie, bez konieczności rejestracji na konkretny termin.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content