play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Moda na domki letniskowe trwa. Powstaje kilka-kilkanaście tysięcy miesięcznie

today4 stycznia 2021

Background

Początek zeszłego roku całkiem odmienił upodobania Polaków. Dalekie zagraniczne wczasy zostały zamienione na spokojne i ciche rejony Polski. Najlepiej w odosobnieniu. Właśnie tak zmieniły się kierunki wypoczynku w 2020 roku.

 

Ten czas pokazał jak bardzo chcemy uciekać z bloków na łono przyrody. Tanie drewniane konstrukcje – domki letniskowe – to rozwiązanie idealne na naszą kieszeń. Jeżeli powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 metrów kwadratowych, nie mamy także potrzeby uzyskiwania pozwolenia na budowę – wystarczy samo zgłoszenie.

Ile kosztują domki letniskowe?

Najtańsze konstrukcje znajdziemy już za około 30-40 tys. zł. Jednak coraz więcej z nas decyduje się na lepszą jakość wykonania, niż niższą cenę. Często wybór pada na bardziej nowoczesne bryły i rozwiązania – co pokazuje także zestawienie najpopularniejszych domków letniskowych w firmie Drewnolandia. Sprawia to, że konstrukcja jest nie tylko użyteczna, ale także dobrze komponuje się w działkę i elegancko wygląda.

Czy pandemia spowolniła boom?

Tu zdania są podzielone. Nikt nie jest w stanie dokładnie określić wielkości rynku domków, których powierzchnia nie przekracza 35 metrów kwadratowych. Jednak podczas każdego kryzysu płynnie zmienia się przychód poszczególnych osób. Stąd nie dziwi, że wiele zamówień zostało zapewne przesunięte w czasie. Natomiast w miejsce nich pojawiło się wiele nowych osób, które cenią sobie możliwość porannego wyjścia na ogródek i zasmakowania oddechu świeżego powietrza.

Przedsiębiorcy określają rok 2020 jako dobry, lepszy niż lata poprzednie. Pogoda nie krzyżowała planów budowy. Wiele osób podjęło szybkie decyzje o budowie domków, których pewnie by nie wybudowała, gdyby nie okres pandemiczny i trudności w podróżowaniu.

Jaka przyszłość czeka domki letniskowe?

Rosnąca inflacja oraz wzrost cen na rynku nieruchomości działa na korzyść domków letniskowych. Szczególnie warto zwrócić uwagę, że cena metra kwadratowego w Warszawie czy Krakowie często przekracza już 10 000 PLN. Oczywiście inflacja dotknie także drewniane domki, jednak wzrost ich cen nie będzie tak odczuwalny.

Największą szansą jaką upatrują producenci domków letniskowych w 2021 roku jest zmiana nawyków Polaków. Po zeszłorocznych trudnościach w przemieszczaniu się i możliwości odkrycia zakamarków naszego kraju – coraz bardziej ceniony jest spokój i cisza w naszych bliższych lokalizacjach. A czas spędzony na podróży, można spokojnie przeznaczyć na odpoczynek. Dodatkowym atutem stała się także możliwość spontanicznego wyjazdu, który w przypadku własnego domku można zaplanować nawet w piątek wieczorem.

Rok 2021 zapowiada się zatem jako kolejny rok wzrostu zainteresowania konstrukcjami domów letniskowych. Warto zatem już teraz rozpocząć poszukiwania swojego wymarzonego domku. Szczególnie, że w pełnym sezonie – czas oczekiwania na budowę może wynieść nawet 3 miesiące. Nie warto zatem czekać do wiosny, a już teraz zastanowić się nad swoimi planami wypoczynku w tym i kolejnych latach. Domek letniskowy jest dobrym rozwiązaniem dla każdego.

 

Sprawdź pełną ofertę domków letniskowych na Drewnolandia.pl

Materiał we współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content