play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Modernizacja przejść dla pieszych w Katowicach. Ma być bezpieczniej

today22 kwietnia 2020

Background

Miejski Zarząd Ulic i Mostów (MZUiM) w Katowicach wdraża nową organizację ruchu i montuje doświetlenie, które poprawi bezpieczeństwo pieszych w Zawodziu, Ligocie i Panewnikach.

W lipcu ubiegłego roku doszło do śmiertelnego wypadku na torowisku tramwajowym w Katowicach przy ul. 1 Maja na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego. Wraz z Komendą Miejską Policji w Katowicach oraz spółką Tramwaje Śląskie miasto przeprowadziło analizę możliwości miejscowego zawężenia obydwu jezdni ul. 1 Maja oraz wyznaczenia przejść dla pieszych. Ruszyła modernizacja tej strefy.

Jak mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta: – Celem nowej organizacji ruchu jest skomunikowanie przystanku, tak aby piesi nie poruszali się wzdłuż torowiska i nie przekraczali jezdni w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Pojawią się wyniesione przejścia dla pieszych oraz nowe oświetleniem, na które przeznaczymy 100 tys. zł.

Oprócz doświetlenia i przebudowy przejść dla pieszych, zlikwidowany zostanie również chodnik wzdłuż torowiska oraz pojawi się zawężenie jezdni. Prace potrwają do końca maja.

W czerwcu rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na ul. Panewnickiej, gdzie również nowe rozwiązania mają podnieść bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

– W ramach tej inwestycji ponad trzydzieści przejść dla pieszych wzdłuż ul. Panewnickiej zostanie doświetlonych lub wyniesionych. Na doświetlenie przeznaczymy około 200 tys. zł, a pozostałe prace wykonamy siłami własnymi, wyjaśnia Piotr Handwerker, dyrektor MZUiM w Katowicach.

źróło/foto: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content