play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego w Sosnowcu. Wyniesie ponad 7 MILIONÓW ZŁOTYCH!

today6 sierpnia 2021

Background

Stadion lekkoatletyczny przy alei Mireckiego zostanie całkowicie odmieniony. Mający prawie 90 lat, obiekt przejdzie kolejną już modernizację. Aczkolwiek tym razem za ponad 7 milionów złotych!

 

Stadion zbudował Miejski Komitet Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego w 1934 roku. Po II wojnie światowej obiekt przejął Klub Sportowy Włókniarz. W skromnych warunkach odbywały się tam treningi sekcji lekkoatletycznej tego klubu.

W 2005 i 2009 roku stadion przeszedł niezbędną modernizację, między innymi położono tartanową bieżnię i zbudowano zadaszoną trybunę. Powstało również nowe zaplecze, budynek klubowy z parkingiem, magazyn sprzętu sportowego, a cały teren dodatkowo ogrodzono. Od tego czasu upłynęło już kilkanaście lat i obiekt wymagał gruntownego remontu.

Według wielu szacunków obecna inwestycja znacząco przekroczy 7 milionów złotych. Miastu udało się uzyskać 2,5 miliona dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– I to maksymalna kwota dofinansowania, jaką można było otrzymać – przyznaje Pełnomocnik Prezydenta do spraw Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej, Anna Jedynak.

– Teraz przychodzi pora na formalności i jest szansa, że przetarg ruszy jeszcze w tym roku, wtedy poznamy ostateczną cenę. Prace budowlane wstępnie zaplanowano na 2022 rok. Zgodnie z założeniami miałyby potrwać od lutego do października 2022 – informuje Zastępca Dyrektora do spraw Inwestycji i Remontów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Tomasz Soska.

 

– Wśród założeń jest wymiana oraz rozbudowa nawierzchni poliuretanowej. Wymiana nawierzchni bieżni rozgrzewkowej, przebudowa zeskoczni istniejącej skoczni do skoku w dal. A także wymiana wyposażenia skoczni, budowa dwóch skoczni do skoku o tyczce oraz również dwóch do skoku wzwyż. Wszystkie w nowej lokalizacji – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

– Na istniejącej rzutni do rzutu młotem i dyskiem zostanie zamontowane nowe wyposażenie rzutni oraz wymieniona istniejąca podbudowa. Podobnie będzie na rzutni do pchnięcia kulą, która również zostanie przeniesiona. Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi IVA: mistrzostwa Polski o ograniczonym programie, U16, mityngi międzynarodowe i ogólnopolskie – dodaje prezydent miasta.

Sosnowiec odnosi sporo sukcesów w lekkiej atletyce. Tylko w ostatnich 5 latach zawodnicy MKS-MOS Płomień Sosnowiec zdobyli 36 medali Mistrzostw Polski. A także 278 medali Mistrzostw Śląska i Makroregionu. W tym głównie złote.

 

Fot: Urząd Miasta w Sosnowcu

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content