play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Modernizacja Urzędu Miasta w Wojkowicach. Zakończenie prac

today6 lipca 2021

Background

Zbliża się termin zakończenia modernizacji budynku Urzędu Miasta w Wojkowicach. Choć remont trwał dłużej, niż pierwotnie zakładano, widoczne i odczuwalne efekty mają zrekompensować poślizg.

Widoczne zmiany bez wątpienia docenią zarówno petenci, jak i pracownicy urzędu. Pomieszczenia są unowocześnione, klimatyzowane, a okna szczelne. Burmistrz Wojkowic zapowiada, że budynek przy ulicy Sobieskiego będzie pełnić znów swoje funkcje od drugiej połowy lipca. Co ważne, ma również generować oszczędności.

– To jest obiekt, który ma już swoje lata i najłatwiej byłoby oczywiście wybudować coś od podstaw, ale Unia Europejska nie daje środków na budowę, ale na modernizację. I efekt właśnie tego jest taki, że my potem kombinujemy, jak to zrobić, aby takiego trupa, że tak powiem całkowicie wymienić. Dzisiaj mamy taki właśnie finał, że my de facto remontujemy cały budynek, bo wymieniane jest dosłownie wszystko. Wszystkie instalacje, wszystkie okna, drzwi, oświetlenie, ogrzewanie. Oszczędności z tego tytułu, w skali roku, to będzie od 50,60  tysięcy. Więc tak naprawdę za chwilę zaczniemy odzyskiwać pieniądze, a później nawet będziemy na plusie-  mówi burmistrz Wojkowic, Tomasz Szczerba

Inwestycja w 85 procentach sfinansowana została z funduszy unijnych, aczkolwiek do modernizacji dorzuciła się także Metropolia Śląska.

Fot: Facebook/mayorszczerba

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content