play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mogła stracić 50 tys. złotych! W porę zareagowała pracownica banku

today17 września 2020

Background

69 – latka z Zabrza omal nie padała ofiarą oszustwa. Przed utratą 50 tysięcy złotych uchroniła ją pracownica banku. Podczas rozmowy z seniorką kobieta nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Nie myliła się i dzięki temu starsza pani nie straciła swoich oszczędności.

Do policjantów zadzwoniła zaniepokojona pracownica banku przy ulicy Korczoka w Zabrzu i powiedziała oficerowi dyżurnemu o tym, że przed chwilą jedna z klientek banku, starsza pani, która była bardzo niespokojna, chciała wypłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na pytanie, po co jej taka gotówka kobieta odpowiedziała: „ponoć na operację”. Pracownica zorientowałasię, że może to być próba oszustwa, tzw. metodą „na policjanta” i powiadomiła funkcjonariuszy. Oficer dyżurny natychmiast do miejsca skierował funkcjonariuszy.

Kryminalni podczas rozmowy z 69-latką ustalili, że do kobiety zadzwonił oszust podający się za policjanta. Podczas rozmowy mężczyzna chciał, aby kobieta nie odkładała słuchawki i wykonywała wszystkie jego polecenia. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownika banku i działań policjantów, seniorka nie straciła 50 tys. zł, bo tyle próbował wyłudzić od niej mężczyzna podający sie za policjanta.

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Pod żadnym pozorem nie powierzajmy gotówki obcym osobom. Policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.

Źródło: KMP w Zabrzu

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content