play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Morderstwo 11-latka w Katowicach. Czy zatrzymany skrzywdził kolejne dziecko?

today9 września 2021

Background

Podejrzany o porwanie i zamordowanie 11-letniego Sebastiana z Katowic, Tomasz M., usłyszał kolejny zarzut, który dotyczy przestępstwa seksualnego na szkodę innego dziecka. Informację potwierdziła PAP katowicka prokuratura. Sprawa jest rozwojowa.

Prokuratura ze względu na dobro pokrzywdzonego dziecka i jego rodziny nie chce ujawniać szczegółów tej sprawy. Wiadomo jedynie, że dowody, które pozyskała, dały podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu o charakterze pedofilskim na szkodę innego małoletniego poniżej lat 15.

41-letni Tomasz M. i zabójstwo 11-letniego Sebastiana

O sprawie uprowadzenia i zabójstwa 11-latka z Katowic już pisaliśmy. Do zdarzenia doszło w maju 2021 roku, w katowickiej dzielnicy Dąbrówka Mała. Chłopiec miał zostać porwany przez podejrzanego z placu zabaw, który mieści się w zasadzie kilka kroków od bloku, w którym mieszkał na co dzień. Ciało Sebastiana zostało znalezione na placu budowy w Sosnowcu. Do podejrzanego 41-latka z Sosnowca mundurowych doprowadził monitoring. Mężczyzna miał wskazać mundurowym miejsce, gdzie porzucił ciało dziecka.

– Sebastian to przemiłe dziecko, spokojne. Nie umiemy się ogarnąć. Widzę to dziecko przed oczami. Wyobrażam sobie, że mogłoby to dotknąć mojego wnuka. W tej mojej starej głowie się to nie mieści, jak można być takim zwyrodnialcem, jak można coś takiego zrobić dziecku – mówiła chwilę po tragedii reporterowi Radia Piekary jedna z kobiet mieszkająca w pobliżu.

– Moje córki znały się z tym chłopakiem. Najgorsze jest to, że te nasze dzieci się bawiły razem z tym chłopczykiem jeszcze tego samego dnia, kiedy się to stało. To jest szok dla wszystkich – relacjonował Radiu Piekary inny mieszkaniec Katowic.

Mężczyzna złożył dość szczegółowe wyjaśnienia, zarówno w sprawie zabójstwa 11-letniego Sebastiana, jak i drugiej sprawy, czyli skrzywdzenia dziecka poniżej 15 roku życia. 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content