play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Morderstwo dziennikarza. Znane są wyniki sekcji zwłok

today30 marca 2022

Background

Znane są wyniki sekcji zwłok dziennikarza zamordowanego w Katowicach w nocy z soboty na niedzielę. Dotąd nie schwytano jednak mordercy.

Poznane dziś wyniki sekcji zwłok dziennikarza, który został zamordowany w okolicach stadionu GKS Katowice, mogą świadczyć o tym, że napastnik doznał ataku furii. Sprawca zadał ofierze, jak się okazało, około 50 ciosów  nożem kuchennym. Szczegóły ujawniła Prokuratura Rejonowa w Chorzowie, która zajmuje się sprawą.

-Część tych ciosów spowodowała obrażenia istotnych narządów wewnętrznych jak płuca oraz istotnych naczyń krwionośnych. Skutkiem tego był bardzo masywny krwotok, a on – bezpośrednią przyczyną zgonu –  opisywał Cezary Golik prokurator chorzowskiej Prokuratury Rejonowej.

Prokurator Golik podkreśla, że dotąd nie postawiono nikomu żadnych zarzutów.

Brutalny atak nocą

Przypomnijmy, że do ataku doszło w nocy z soboty na niedzielę. 30-latek został zaatakowany, gdy siedział w samochodzie z kobietą.

-W samochodzie znajdowały się dwie osoby, tj. kobieta, która prowadziła ten pojazd i mężczyzna – ofiara tego czynu, który siedział jako pasażer na przednim siedzeniu. Auto zostało zaparkowane na parkingu w pobliżu stadionu GKS-u Katowice ok. 0.30 w dniu wczorajszym. Nieustalony na ten moment mężczyzna zakradł się do pojazdu, otworzył drzwi od strony pasażera, zaatakował mężczyznę, zadając mu co najmniej kilkanaście ciosów nożem – mówi o okolicznościach zdarzenia w rozmowie z dziennikarzami Cezary Golik, Prokurator Rejonowy w Chorzowie.

Sprawca jest wciąż poszukiwany. Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do ataku.

-Motyw nie jest znany. Analiza dwóch obszarów – życia zawodowego i osobistego zarówno ofiary, jak i świadka zdarzenia bez wątpienia doprowadzi do uzyskania informacji, które wskażą motyw działania sprawcy zdarzenia – informował podczas zwołanej 28 marca konferencji prasowej prokurator Golik.

Jedną z hipotez, jaką biorą pod uwagę śledczy w związku ze zbrodnią, jest ta, że sprawcą mógł być mąż kobiety, z którą dziennikarz przyjechał do parku. Tam miał się logować jego telefon.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content