play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Morderstwo w Czerwionce-Leszczynach. Śledczy wyjaśniają sprawę [AKTUALIZACJA]

today24 czerwca 2022

Background

[AKTUALIZACJA 15.15]

To było zabójstwo. Ofiara otrzymała wiele ciosów – prawdopodobnie nożem. To nowe informacje, które w sprawie morderstwa w Czerwionce-Leszczynach już oficjalnie potwierdza prokuratura okręgowa z Gliwic. Trwa policyjna obława na mordercę.

Przypomnijmy, że dziś w nocy koło północy znaleziono leżącego przy drodze 41-letniego mężczyznę. Został zabrany do szpitala, ale lekarze nie zdążyli mu już pomóc.

-Mogę potwierdzić, że około północy z 23 na 24 czerwca znaleziono leżącego, zakrwawionego na drodze mężczyznę. Miał liczne rany kłute. Najprawdopodobniej zostały zadane nożem. 40-latek został zabrany do szpitala, ale zmarł przed przeprowadzeniem operacji – mówi w rozmowie z serwisem rybnik.com.pl rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

Trwa zbieranie śladów i dowodów, policja ustala personalia ofiary i sprawcy lub sprawców. Prokuratorzy z Gliwic i policja proszą osoby, które mogą coś wiedzieć na ten temat, by kontaktowały się z policją w Czerwionce-Leszczynach lub w Rybniku.

[AKTUALIZACJA 9.55]

Zakrwawione ciało zamordowanego mężczyzny, jak informuje nieoficjalnie portal rybnik.com.pl, odnaleziono w samochodzie. Mówi się, że sytuacja, do której doszło, wyglądała jak wykonanie wyroku.

Zaczynają pojawiać się różne wersje zdarzeń, ale żadna z nich na tę chwilę nie została jeszcze potwierdzona. Nie wiadomo, gdy ofiara była zaatakowana, gdy siedziała w samochodzie, czy jej ciało zostało umieszczone w pojeździe już po morderstwie.

Wcześniej pisaliśmy:

Morderstwo w Czerwionce-Leszczynach w powiecie rybnickim. Ofiarą miał być mężczyzna w średnim wieku. Na miejscu działają służby.

W związku ze zdarzeniem na miejscu działają policjanci pod nadzorem prokuratora. Zablokowana jest ulica 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Mundurowi prowadzą działania w kierunku zabójstwa, do którego miało dojść tej nocy.

Morderstwo w Czerwionce-Leszczynach

Do tragedii, jak podają lokalne media, miało dość po północy. Ofiarą jest, wedle nieoficjalnych doniesień, 41-letni mężczyzna. Rybnicka policja prowadzi czynności w kierunku zabójstwa.

-Więcej informacji na ten moment nie udzielamy ze względu na dobro prowadzonego postępowania – mówi nam Asp. Bartosz Polak z KMP w Rybniku.

Śledczy nie podają – dla dobra sprawy – więcej informacji. W miejscu, gdzie doszło do zabójstwa, trwają czynności prowadzone przez śledczych pod nadzorem prokuratora.

Źródło: rybnik.com.pl

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content