play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Morderstwo w Gruszewni. Nowe ustalenia śledczych

today30 września 2022

Background

Morderstwo, do którego w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni w powiecie kłobuckim wstrząsnęło lokalną społecznością. Dziś wiadomo, kto stoi za tą makabryczną zbrodnią. 

Zbrodnia miała miejsce 9 sierpnia 2022 roku w Gruszewni w powiecie kłobuckim. Od tego czasu zagadką było, kto stoi za zamordowaniem dwóch kobiet. Poznaliśmy najnowsze szczegóły sprawy.

Morderstwo w Gruszewni – prokuratura podaje nowe fakty

Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zawiadomienie o zbrodni 9 sierpnia około godziny 17.40. Wiadome było wówczas, że w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni odnaleziono ciało kobiety. O zdarzeniu poinformowała jej rodzina. W budynku mundurowi odkryli tego dnia, oprócz zwłok 48-letniej kobiety, ciało jej 70-letniej matki. Dotąd nie było wiadomo, kto przyczynił się do zbrodni. Szczegóły opisuje dziś prokuratura.

Zabójca zasłania się niepamięcią

Sprawca dokonanej w sierpniu okrutnej zbrodni został zatrzymany wczoraj przez policję na terenie powiatu kłobuckiego i usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy. 42-letni zabójca – sąsiad ofiar – złożył wyjaśnienia w sprawie oraz uczestniczył w wizji lokalnej. Nie ujawnił motywów, zasłaniając się niepamięcią i wypitym alkoholem. Ciała zamordowanej kobiety i jej córki znalazł na początku sierpnia w ich domu bliski ofiar. Miały liczne rany zadane ostrym narzędziem. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu 48-latki był uraz głowy, a starszej z kobiet – gwałtowne uduszenie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa i gwałtu na młodszej kobiecie. Jeszcze dziś do sądu trafi wniosek o aresztowanie podejrzanego.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content