play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Morsy w tarnogórskiej sztolni. Nowa oferta dla miłośników mroźnych wrażeń

today5 maja 2021

Background

Wiedzą jak „zmrozić” turystów. Stowarzyszanie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, idąc za falą popularności lodowatych kąpieli, wprowadziło do swej oferty morsowanie w podziemiach Sztolni Czarnego Pstrąga.

Kto w tym roku nie próbował morsowania ma jeszcze szansę. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zadbało o całoroczne, lodowate kąpiele i wprowadziło do swej oferty podziemne morsowanie w Sztolni Czarnego Pstrąga. Jak się okazuje, nie będzie to pierwszy raz:

– Byliśmy pionierami w 2015 roku. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zorganizowało pierwszą edycje ogólnopolskiego morsowania. Wówczas przechodziliśmy pod ziemią 600 metrów, od szybu „Sylwester” do szybu „Ewa”, natomiast teraz będziemy przez godzinę zażywać kąpieli w lodowatej wodzie. Może nie tak lodowatej, jak zimą na otwartych akwenach, ale pod ziemią mamy 5-6 stopni – mówi reporterce radia Piekary Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Cykliczne morsowanie w podziemiach Sztolni Czarnego Pstrąga rozpoczyna się w sobotę 8 maja. To pierwsza tego typu oferta w województwie śląskim. Niewykluczone, że gdy tylko będzie zainteresowanie, oferta dla morsów pojawi się także w tygodniu. Aby skorzystać, wystarczy kupić bilet. A przy okazji zwiedzić zabytek UNESCO.

 

 

Fot. Facebook/Sztolnia Czarnego Pstrąga – obiekt światowego dziedzictwa Unesco

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content