play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

Moskal o meczu Polska- Słowacja: Nie spodziewałbym się wielkiego spotkania

today14 czerwca 2021

Background

Dzisiejszym gościem w Radiu Piekary był Kazimierz Moskal trener Zagłębia Sosnowiec, były reprezentant Polski. W rozmowie z Marcinem Zasadą oceniał  szansę naszej reprezentacji w piłkarskich Mistrzostwach Europy.

– Jak pan ocenia pracę trenera Sousy po tych paru miesiącach ?
-Te punkty, które zdobyliśmy w Eliminacjach do Mistrzostw Świata to myślę, że wszyscy spodziewali się trochę więcej. Natomiast dwa sparingi to słabo ale być może to była zasłona dymna. Jestem przekonany, że to nie był optymalny skład w żadnym z tych spotkań.
-Czego możemy się spodziewać jeśli chodzi o styl, sposób gry na tych mistrzostwach?
-Dzisiaj nie spodziewałbym się wielkiego spotkania, że będziemy grali fantastyczną piłkę, że zdominujemy Słowaków, że strzelimy im 3 bramki… nie wydaje mi się, chociaż oczywiście może się tak zdarzyć, bo czasami mecze tak się układają, że jedna bramka potrafi zmienić całkowicie przebieg spotkania. Jeżeli rozpoczniemy dobrze te mistrzostwa to naprawdę ten zespół może nabrać tej wiary. Samym gadaniem, takim przed mistrzostwami, że jest dobra atmosfera to się nic nie osiągnie. Przełożenie na postawy mają zwycięstwa. To zwycięstwo ze Słowacją dałoby nam tego przysłowiowego kopa.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content