play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Motocykle rodem z Hollywood przyjadą na Śląsk!

today6 sierpnia 2020

Background

10 sierpnia repliki motocykli pochodzących z największych produkcji filmowych z piskiem opon wjadą do Centrum Handlowego 3 Stawy w Katowicach. Wystawa, która po raz pierwszy pojawi się na Śląsku, potrwa do 24 sierpnia.

Metal, który waży nawet ponad tonę i niesamowity kunszt metaloplastyka, który ręcznie wykuwał zdobienia. Międzynarodowa wystawa Motocykli Filmowych, to efekt ciężkiej pracy rzemieślniczej, która pozwoliła na stworzenie niesamowitych replik. Już od 10 sierpnia Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach zamieni się w wielki plan zdjęciowy pełen wyjątkowych ekspozycji.

Odwiedzający będą mogli podziwiać m.in. stalowy Moto-Terminator, ślizgacz z Gwiezdnych Wojen czy ultra soniczną maszynę z filmu Priest. To doskonała okazja, aby móc na własne oczy zobaczyć unikatowe modele, które już na zawsze wpisały się w historię kina. Na wystawie pojawią się nie tylko seryjne modele hollywoodzkich motocykli, ale także ich futurystyczne wersje.

Niektóre motocykle, podobnie jak samochody, stają się nieodłącznym atrybutem głównych bohaterów filmowych, których znamy z wielkich produkcji. Wraz z filmem stają się kultowymi modelami, które już na zawsze zapisują się na karcie historii kina. Takimi motocyklami są między innymi eksponaty, które pojawią się na wystawie w CH 3 Stawy. To między innymi słynny Harley Davidson Panhead z Ghost Ridera, futurystyczne Custom Bikes z filmu Mad Max, które zachwycają swoim unikatowym wyglądem, a także legendarny Triumph Speed Triple 955 i Toma Cruise’a z Mission Imposible. To będzie prawdziwe święto dla wszystkich fanów motoryzacji i kina!

źródło: informacja prasowa

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content