play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mozart, Haydn, Beethoven. Filharmonia Śląska zaprasza na cykl plenerowych koncertów

today23 czerwca 2020

Background

Filharmonia Śląska zaprasza na cykl plenerowych koncertów. Usłysz nas w Muzeum Śląskim – Sezon Letni Filharmonii Śląskiej– to hasło przewodnie koncertów w wykonaniu Filharmoników Śląskich  Po długiej przerwie pełnej ciszy, muzycy wracają do koncertowania. Dzięki współpracy Filharmonii Śląskiej z Muzeum Śląskim i wspólnej misji szerzenia kultury, obie instytucje zapraszają na muzyczne spotkania, które w każdą wakacyjną sobotę, począwszy od 4 lipca, ukoją spragnionych koncertów Melomanów. Bo cóż może być piękniejszego niż dźwięki rozbrzmiewające pod gołym niebem w środku lata, w dodatku w wyjątkowym otoczeniu?

Filharmonia Śląska zaprasza na cykl plenerowych koncertów, które będą się odbywać w lipcowe i sierpniowe soboty o godzinie 19.00 w przestrzeni Muzeum Śląskiego.  Przygotowany program połączy ponadczasowe dzieła takich kompozytorów jak Mozart, Haydn czy Beethoven z muzyką związaną z naszym regionem, który jest kolebką wielkich twórców. Zabrzmią m.in. słynne uwertury i symfonie, a wszystko to w niezwykłym otoczeniu Muzeum, łączącego styl industrialny z nowoczesnością. Na scenie zobaczymy zarówno Śląską Orkiestrę Kameralną, Chór i Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, jak i mniejsze składy instrumentalne. Każdy z koncertów będzie więc inny, a różnorodność brzmienia, programu i stylów zaspokoi każdy gust muzyczny.

Sezon Letni będzie jednocześnie zapowiedzią tego, co czeka nas w przyszłym sezonie artystycznym Filharmonii Śląskiej. Koncerty w Muzeum Śląskim opierać się będą wyłącznie na naturalnej akustyce i brzmieniu. Nie zabraknie także odniesień do natury w tematyce utworów, usłyszymy więc m.in. Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego. Ostatnie koncerty z cyklu – 15 i 22 sierpnia – wprowadzą tematykę II Powstania Śląskiego, którego 100. rocznicę będziemy obchodzić właśnie w tym miesiącu.

Wszystkie te wydarzenia będą się odbywać z zachowaniem wszelkich obostrzeń i zaleceń, by każdy z uczestników mógł czuć się bezpiecznie i komfortowo przeżywał doznania muzyczne. Bilety w cenie 5 zł za koncert dostępne będą już wkrótce w kasach Muzeum Śląskiego oraz online. Szczegółowy program ukaże się na stronie filharmonia-slaska.eu.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content