play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mróz i intensywne opady. Zimowe warunki mocno utrudniają podróżowanie

today8 lutego 2021

Background

Śnieg sypie i sypać będzie. przy tym jest zimno i ślisko. Na Śląsku obowiązuje kilka pogodowych ostrzeżeń – na które warto zwrócić baczną uwagę, zwłaszcza siedząc za kierownicą.

Intensywnie padający śnieg powoduje zamiecie i zawieje śnieżne. Dodatkowo śnieg czasami będzie zamarzać co sprawia, że jazda samochodem będzie wymagała wiele ostrożności i nie będzie należała do najwygodniejszych.

Już teraz spore kłopoty mają kierowcy na drogach całego regionu, zwłaszcza na południu. Drogi są białe, chodniki także przysypane. Samochody ciężarowe mają problemy z podjazdami na wzniesienia.

Można się w tych warunkach spodziewać utrudnień w podróżowaniu komunikacją publiczną i koleją. ZTM od rana informuje o kursach które odbywają się objazdami, spóźniają się względem rozkładu lub zupełnie wypadają.

Zamarznięta trakcja spowodowała, że o poranku odwołano kursy pociągów pomiędzy Katowicami a Gliwicami. Jak informują Koleje Śląskie, jutro i pojutrze – autobusy zamiast pociągów wozić będą pasażerów między stacjami Chałupki a Bohuminem. Po czeskiej stronie trwają prace na torach.
Wczoraj za to problemy z jazdą były na linii Katowice – Zwardoń. Pociąg od stacji Bielsko Biała został odwołany, składy od Pszczyny do Wisły również nie jeździły. Pasażerów woziły autobusy.

W najbliższych dniach zrobi się bardzo zimno- temperatura w miastach aglomeracji może spaść nawet do -17 stopni, a w górach nawet do -20. Temperatura odczuwalna bywa jeszcze niższa – odczucie zimna często potęguje porywisty wiatr.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content