play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

MSZ: Nie podróżujcie do tego kraju!

today25 sierpnia 2020

Background

Nie podróżujcie do tego kraju! Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza Polakom podróżowanie do Republiki Chorwacji. Powodem takiej decyzji jest gwałtownych wzrost zakażeń koronawirusem.

To jedna z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych przez polskich turystów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie odradza podróże do Chorwacji, które nie są konieczne. Wszystko za sprawą bardzo dużej liczby nowych zachorowań na COVID-19.

W całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego (w tym promach i taksówkach), instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta (np. pocztach, bankach, kantorach, dworcach),  punktach usługowych (np. fryzjer, kosmetyczka itp.) oraz obiektach gastronomicznych (dot. personelu). Wprowadzono ograniczenie godzin pracy obiektów gastronomicznych i rozrywkowych – wszystkie mają obowiązek zamknięcia najpóźniej o północy. Ponadto  obiekty gastronomiczne i rozrywkowe  mogą prowadzić obsługę klienta wyłącznie na wolnym powietrzu (w ogródkach i na tarasach obiektów). Wprowadzono ograniczenie liczby gości na weselach, pogrzebach oraz imprezach prywatnych organizowanych w obiektach publicznych. Władze apelują o zachowanie dystansu 1,5 m. W poszczególnych rejonach o najwyższym natężeniu zarażeń możliwe jest wprowadzanie czasowych obostrzeń o charakterze lokalnym.

 

źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content