play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Msze Święte bez udziału wiernych. Tak jest m.in. w Piekarach Śląskich

today30 marca 2020

Background

Msze Święte – bez celebracji wiernych. Archidiecezja katowicka poszła o krok dalej i podjęła taką decyzję. Przypomnijmy, że wedle zaleceń rządu, w kościołach w Polsce może przebywać maksymalnie 5 osób. – Chcemy, żeby wierni zostali w tym trudnym czasie w domach – przekonuje rzecznik archidiecezji katowickiej, Tomasz Wojtal.

  • cover play_arrow

    Msze Święte bez udziału wiernych. Tak jest m.in. w Piekarach Śląskich Kamil Zatoński

  • cover play_arrow

    Msze Święte bez udziału wiernych. Tak jest m.in. w Piekarach Śląskich Kamil Zatoński

Dyspensa

† Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki

Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Serdecznie zachęcam wiernych do uczestniczenia we Mszy św., nabożeństwach i rekolekcjach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych.

Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządzam aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych. To samo dotyczy kaplic w klasztorach i domach zakonnych. Poza celebracjami kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę.

Zapraszam wszystkich – duchownych i wiernych świeckich – do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych w duchu słów Jezusa Chrystusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,19-20).


Szczególnie ważna jest nasza wspólnotowa modlitwa różańcowa o godz. 20.30, połączona z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki. Niech w tej nadzwyczajnej sytuacji rodziny stają się coraz bardziej domowymi Kościołami, tworzącymi rodzinę Kościoła naszej archidiecezji. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności niech będzie głos dzwonów naszych kościołów o godz. 20.15.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content