play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Muzeum Śląskie otwarte. Częściowo…

today27 maja 2020

Background

Muzeum Śląskie otwarte. Częściowo… Katowickie Muzeum ponownie zostało otwarte dla zwiedzających. Udostępnianie przestrzeni wystawienniczych podzielono na dwa etapy. Od wczoraj można zwiedzać wieżę widokową oraz otoczenie placówki. Na 2 czerwca zaplanowano całkowite otwarcie placówki.

Muzeum Śląskie otwarte. Częściowo… Od 26 maja dostępna jest wieża widokowa dawnego szybu Warszawa II, można także skorzystać z oprowadzania ścieżką „Byzuch u Ferdynanda” oraz spędzić czas w ogrodzie społecznym w godzinach od 10.00 do 20.00. Przygotowana została także zabawa pn. „Industrialna Podróż – quest”, czyli aktywne zwiedzanie terenu zewnętrznego Muzeum Śląskiego – jest to oferta bezpłatna, a trasa trwa około 45 minut.  Od 2 czerwca 2020 roku udostępnione zostaną wystawy stałe i czasowe w gmachu głównym muzeum. Instytucja zaprasza od wtorku do niedzieli w tymczasowo skróconych godzinach, tj. od 12.00 do 18.00.

Sytuacja epidemiczna wymaga przystosowania Muzeum Śląskiego do nowych wymogów sanitarnych. Co jest ważne?

 • Ze względów bezpieczeństwa zostanie wprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
 • Osoby zwiedzające będą zobowiązane do noszenia maseczek i rękawiczek oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
 • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych zapewnione zostaną dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
 • Nie będzie można korzystać z multimediów i ekranów dotykowych.
 • Tymczasowo wycofano ofertę wydarzeń dla grup, zaś liczba osób odwiedzających wystawy jest limitowana zgodnie z zaleceniami inspektoratu sanitarnego.

Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego dostępne będą w cenie biletów ulgowych, a zakupione w okresie wyłączenia muzeum i niezwrócone będą honorowane. Placówka zachęca także do zakupu biletów on-line oraz płatności bezgotówkowych.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content