play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Muzeum Zamkowe w Pszczynie otwarte dla zwiedzających

today4 czerwca 2020

Background

Muzeum Zamkowe w Pszczynie otwarte dla zwiedzających. Obiekt czynny jest od 2 czerwca br. Zwiedzanie odbywa się na zasadach zawartych w nowym regulaminie dla zwiedzających i według obowiązujących wytycznych sanitarnych: dezynfekcja rąk, zasłaniania ust i nosa,  zakładania ochraniaczy na obuwie oraz zachowania dwumetrowego dystansu między sobą.

 

Muzeum Zamkowe w Pszczynie otwarte dla zwiedzających. Ale szykuje się kilka obostrzeń. Zmianie uległy godziny otwarcia Muzeum, wprowadzono też limit wejść na wystawy. Bilety wstępu dostępne są w cenie biletów ulgowych. Muzeum zachęca do zakupu biletów online oraz transakcji bezgotówkowych. Zwiedzanie, na razie tylko indywidualne, odbywa się według zmienionej trasy obejmującej ekspozycję XIX i XX wieku oraz Zbrojownię. Tymczasowo zawieszone zostały oprowadzania z przewodnikiem, w zamian Muzeum udostępnia za symboliczna opłatą audioprzewodnik w formie mobilnej aplikacji do pobrania na miejscu.

  • Zabytkowy kompleks Stajni Książęcych zostanie otwarty w najbliższym czasie.
  • Dla zwiedzających dostępny jest park wokół Zameczku Myśliwskiego Promnice.

Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym dostępne są na stronie internetowej Muzeum www.zamek-pszczyna.pl

Muzeum kontynuuje działalności online i zachęca do korzystania z przygotowanych materiałów zamieszczanych na stronie internetowej i portalach społecznościowych.

Facebook: www.facebook.com/zamekpszczyna
Instagram: www.instagram.com/muzeumzamkowepszczyna
Sklep internetowy: www.sklep.zamek-pszczyna.pl

fot. FB Muzeum Pszczyna

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content