play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Mysłowice: Było o krok od tragedii. Cztery osoby trafiły do szpitala

today27 stycznia 2021

Background

Było o krok od tragedii. Czteroosobowa rodzina z Mysłowic – rodzice i dwójka dzieci – w szpitalu z objawami podtrucia tlenkiem węgla.

Bezwonny i niewykrywalny przez nasze zmysły groźny gaz – ulatniał się w budynku przy ulicy Janowskiej. Strażacy przyjechali na miejsce i sprawdzili stężenia – te były bardzo wysokie. Cała rodzina trafiła pod opiekę lekarzy – matka z dwójką dzieci do Katowic, ojciec do placówki w Mysłowicach. Prawdopodobną przyczyną ulatniania się tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Janowskiej była awaria piecyka gazowego.

Objawami zatrucia czadem są: ból głowy, ogólne zmęczenie, duszności, trudności z oddychaniem, oddech przyspieszony i nieregularny. Osłabienie i znużenie, a także zaburzenia orientacji i zdolności oceny zagrożenia powodują, że osoba zatruta czadem pozostaje całkowicie bierna i nieświadoma zagrożenia – dlatego w przypadku podtrucia ważna jest szybka reakcja.

Osoba nieprzytomna, zbyt długo pozbawiona pomocy,  znajdująca się nadal w pomieszczeniu, w którym stężenie dwutlenku węgla ciągle wzrasta, narażona jest nawet na utratę życia. 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content