play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mysłowice: Jechał na podwójnym gazie z podrobionym prawem jazdy

today27 lutego 2020

Background

Policjanci z Mysłowic zatrzymali 31-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Stróże prawa mieli też zastrzeżenia, co do autentyczności dokumentu prawa jazdy, którym się posługiwał. Zgodnie z przepisami, za używanie podrobionego dokumentu może mu grozić do 5 lat więzienia.

Wczoraj na ul. Sosnowieckiej, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli volkswagena. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Od mężczyzny policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Podejrzenia policjantów wzbudził też zagraniczny dokument prawa jazdy, którym 31-latek się posługiwał.

Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie stróże prawa sprawdzili prawo jazdy pod lampą UV. Okazało się, że na dokumencie zastosowano nieprawidłową czcionkę, a także brakowało wymaganych hologramów. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich przyznał wtedy, że kupił prawo jazdy, kiedy przebywał poza granicami kraju. Mundurowi zatrzymali podrobiony dokument, a nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem mężczyzna może trafić za kratki na 5 lat.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content