play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Mysłowice: Kostka brukowa dwukrotnie opóźniła remont torowiska

today26 października 2021

Background

Remont torowiska tramwajowego w centrum Mysłowic nie przebiega w zadowalającym tempie. Powodem jest szereg utrudnień, na jakie natrafił wykonawca.

Remont torowiska w centrum Mysłowic obejmuje swoim zasięgiem takie m.in. ul. Bytomską, Krakowską czy Starokościelną. Niestety podczas zdejmowania starej nawierzchni wykonawca trafił na podwójny problem, który spowodował opóźnienia w pracach.

– Po odsłonięciu nawierzchni okazało się, że pod spodem jest kostka brukowa, dość stara. Trzeba było konsultować tę sprawę z konserwatorem zabytków. Po wydaniu decyzji na umożliwienie zdjęcia tej kostki okazało się, że pod spodem jest jeszcze starsza kostka brukowa i cały proces trzeba było powtórzyć – opowiada naszemu reporterowi Andrzej Zowada z Tramwajów Śląskich.

Oprócz tego inwestora nie zadowala sama praca wykonawcy. Na placu budowy znajduje się za mała ilość sprzętu, a także pracowników

Wykonawca już na „dzień dobry” ma spore opóźnienie jeśli chodzi o ten pierwotny harmonogram. Naszym zdaniem jest zdecydowanie za niskie tempo prac – komunikuje Zowada.

Remont zakłada budowę dwutorowego torowiska, które będzie odpowiednio wyciszone. Przy komendzie policji powstanie rondo, które powinno upłynnić ruch w tym miejscu. Dodatkowo mają pojawić się nowe chodniki, parkingi, a także oświetlenie. Koszt inwestycji szacowany jest na 45 mln zł.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content