play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mysłowice: Miasto nabyło tereny po kopalni. Niebawem rozpoczęcie prac

today7 października 2021

Background

Mysłowice nabyły pierwsze tereny po kopalni. Spółka restrukturyzacyjna przekazała miastu blisko 9 i pół hektara terenu po dawnym zakładzie.

Władzie Mysłowic mają ogromny powód do zadowolenia. Miasto nabyło pierwsze tereny po kopalni. Spółka restrukturyzacyjna przekazała 9 i pół hektara podlegających pod dawny zakład „A” od ulicy Świerczyny. Prezydent Mysłowic zapowiada, że niebawem miasto nabędzie także część „B” zlokalizowaną między ul. Bytomską oraz Katowicką.

– Gdy zostałem prezydentem w listopadzie to już w grudniu mieliśmy pierwszą rozmowę z zarządem SRK. Złożyliśmy dokumenty w formie pisemnej, że chcemy teren przejąć cały ale dostaliśmy propozycję zakładu „A”. Zakład „B” będzie w najbliższych dniach, można powiedzieć „do wyrwania” dla miasta – mówi w rozmowie naszą reporterką prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz.

Miasto zapowiada, że już niebawem rozpoczną się prace, które na pozyskanym terenie, tak aby go zabezpieczyć i przygotować do użytkowania.

– Jest kilku kontrahentów, którzy wiążą sobie plany z Mysłowicami ale nie chciałbym jednostkowo podejmować decyzji. Będę chciał się spotkać w najbliższych dniach z radnymi, z wydziałem budownictwa, aby wspólnie ustalić zakres działań – mówi Wójtowicz. – Trzeba tam zaprojektować dogi dojazdowe, zabezpieczyć ten teren przed ludźmi żeby tam nie wchodzili, nie wynosili złomu. Przed nami długa droga. Chciałby do końca tego roku wyłonić firmy, które będą tam funkcjonować – dodaje.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content