play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mysłowice: Miasto nie oszczędza na dzieciach i młodzieży

today10 lutego 2021

Background

Podczas gdy większość samorządów szuka cięć i oszczędności, Mysłowice zwiększają nakłady na realizację niektórych zadań. Są istotne dla zdrowia i odpowiedniego rozwoju dzieci i młodzieży.

Blisko milion złotych rozdano w Mysłowicach na sport amatorski oraz szkolenia dzieci i młodzieży. Sprawa o tyle wyjątkowa, że przez pandemię większość samorządów tnie koszty. Dlaczego więc Mysłowice zwiększyły wydatki na zajęcia sportowe?

– Nie wyobrażam sobie, aby poczynić oszczędności na dzieciach i młodzieży. Zwiększyliśmy dość znacznie pulę pieniędzy na ten rok, jeżeli  chodzi o realizację zadań sportowych. Kluby sportowe dostały dofinansowania bardzo wysokie. Chodzi o to, żeby dzieci ściągnąć z ulic, z klatek schodowych, sprzed telewizorów – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Otrzymane środki kluby sportowe mogą przeznaczyć m.in. na realizację programu szkoleniowego, zakup sprzętu, organizację zawodów bądź uczestnictwo w nich.

Pandemia znacznie ograniczyła aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Zwiększenie nakładów na sport w Mysłowicach o 900 tysięcy złotych ma w tym mieście odwrócić tę tendencję.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content